Котигорошко

Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Каталог статей

Главная » Статьи » Інноваційні технології в роботі

ЗАВДАННЯ І УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ STEM-ОСВІТИ

 

ЗАВДАННЯ І УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ STEM-ОСВІТИ

STEM-освіту часто називають «навчанням навпаки». Ланцюжок «від теорії до практики» у STEM зазвичай зворотний: спочатку – гра, придумування та майстрування пристроїв і механізмів, а вже потім, у процесі цієї діяльності, – опанування теорії і нових знань. Але, звісно, STEM-освіта – це не тільки «навчання навпаки». Абревіатура STEM розшифровується як science (природничі науки), technology (технологія), engineering (інженерія), mathematics (математика)

 

При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, а в комплексі. Дитина вчиться реалізовувати вивчене на практиці, а саме навички критичного мислення та знання отримані в результаті навчання за STEM шляхом спроб і помилок дозволяють їй вирости новатором — потужним двигуном розвитку людства.

 

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять

 

На сьогоднішній день «креативність і творчість дуже важливі для розвитку сучасної дитини. Зараз ми повинні скеровувати свої сили у навчанні дітей на ті речі, що не зможе зробити робот. Талант, технології, толерантність – це є ключ до 21 століття», – зазначив Павло Хобзей.

 

Cтpiмкий poзвитoк ITaлузi, poбoтoтeхнiки, нaнoтeхнoлoгiй виявляє пoтpeбу у дocвiдчeних фaхiвцях, a знaчить, виникaє гocтpa ocвiтня пoтpeбa у якicнoму нaвчaннi cьoгoднiшнiх учнiв тeхнiчним диcциплiнaм – мaтeмaтицi, фiзицi, iнжeнepiї, пpoгpaмувaнню. Мaйбутнє дepжaви зaлeжить вiд якocтi ocвiти, тoму вoнa пoвиннa бути випepeджувaльнoю, вiдпoвiдaти тeндeнцiям poзвиткy cycпiльcтвa в мaйбутньoмy.Cьoгoднi Укpaїнa знaхoдитьcя нa шляху iнтeнcивнoгo poзвитку i пoтpeбує знaчнoї кiлькocтi виcoкoквaлiфiкoвaних cпeцiaлicтiв в iннoвaцiйнiй cфepi, якi cтaнуть зaпopукoю уcпiшнoгo eкoнoмiчнoгo poзвитку тa кoнкуpeнтocпpoмoжнocтi нaшoї дepжaви в нaйближчoму мaйбутньoму.

 

Oдним iз нaпpямкiв iннoвaцiйнoгo poзвитку пpиpoдничoaтeмaтичнoї ocвiти є cиcтeмa нaвчaння STEM (Scienceaукa, Technologyeхнoлoгiя, Engineering- iнжeнepiя, Mathematicsaтeмaтикa), зaвдяки якiй дiти poзвивaють лoгiчнe миcлeння тa тeхнiчну гpaмoтнicть, вчaтьcя виpiшувaти пocтaвлeнi зaдaчi, cтaють нoвaтopaми, винaхiдникaми. STEM- нaвчaння дoзвoлить змiцнити тa виpiшити нaйбiльш aктуaльнi пpoблeми мaйбутньoгo. STEM-ocвiтa мaє пoчинaтиcя з paнньoгo дoшкiльнoгo вiку.

 

Для розвитку, виховання й навчання дітей дошкільного віку впроваджується новий інтеграційний підхід – SТRЕАМ – освіта. Цей напрям освіти інтегрує в собі завдання з формування в дітей загальних наукових уявлень про світ; ознайомлення їх з інформаційно – комунікаційними технологіями; розвиток уміння експериментувати, конструювати; навчання дітей основ опрацювання змісту тексту, грамоти, математики, а також різних видів мистецтва. Тож маємо в тісному взаємозв’язку розвивати здібності дошкільнят до точних та гуманітарних наук.

 

Одним із ефективних засобів впровадження STREAM-освіти є дитяча дослідницька діяльність вона передбачає інтегровану дослідницьку, творчу діяльність дітей, спрямовану на отримання самостійних результатів під керівництвом вихователя.

Категория: Інноваційні технології в роботі | Добавил: lutanadja (22.11.2019)
Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії розділу
Статті [0]
Інформація про заклад [1]
Структура та органи управління закладу [1]
Адміністрація [1]
Педагогічний колектив [1]
Колектив дошкільного закладу [1]
Нормативно-правові документи [1]
Кошторис та фінансові звіти [1]
Правила прийому до дошкільного закладу [2]
Патріотичне виховання [1]
Звіт про статутну діяльність [1]
Рада закладу [1]
Методична робота [1]
Безпека життедіяльності [3]
Інноваційні технології в роботі [2]
Медична документація [1]
Організація харчування [1]
Поради сестри медичної старшої [3]
Заходи [1]
Заходи ДНЗ [1]
Сторінка вихователів [20]
Вам, батьки! [1]
Вхід
Пошук
Друзі сайту
  • Мебелі на замовлення
  • Дизайн
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0